• 0537 361 05 96

  • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

Google Arts & Culture, 360 görünümle kullanıcılarını kültürün içine sokmaya, bir şaheserin sırlarını ortaya çıkarmak için onları yakınlaştırmaya, saray ve müze turlarının arka planınız görmeye, çocukları ünlü tablolarla buluşturmaya ve kültür-sanat adına çok daha fazlasını yapmaya olanak tanır. Sanat, dünyayı görme ve birbirimizi görme şeklimizi değiştirir, bu yüzden Google Arts & Culture, sizi gelip bizimle ufkunuzu genişletmeye davet ediyor. İşte bu uygulama ile gezebileceğiniz 10 Müze.

Rijksmuseum, Amsterdam

Hollanda Altın Çağı’ndan pek çok ustalık eselerine ev sahipliği yapan bu ikonik müze, titizlikle dekore edilmiş salonlarında geziniyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak bir Google Sokak Görünümü turu sunuyor. Vermeer ve Rembrandt gibi dâhilerin eserleri görmek için hemen ziyaret edebilirsiniz.

Guggenheim Müzesi, New York

Gerçek bir seyahat ve yürüyüş yapmak zorunda kalmadan Guggenheim’ın ünlü spiral merdivenini gezebilirsiniz. Empresyonist, post-empresyonist, modern ve çağdaş dönemler de dâhil olmak üzere çeşitli tarihsel dönemlerden inanılmaz sanat eserleri görebilirsiniz.

Ulusal Sanat Galerisi, Washington, DC

Bu Amerikan sanat müzesi, Google’da iki çevrimiçi sergi sunuyor. Birincisi, Sömürge’den Devrimci dönemlere kadar birçok giysiyi içeren 1740’dan 1895’e kadarki Amerikan modasının bir sergisidir. İkincisi, Hollanda Barok sanatçısı Johannes Vermeer’in eserlerini gösteriyor.

Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Seul

Bu müze Kore’nin en popüler müzelerinden ve şimdi dünyanın her yerinden erişebilirsiniz. Göreceğiniz sanat eserleri karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Bergama Müzesi, Berlin

Pergamon, Almanya’nın en büyük müzelerinden biri; bu nedenle size sunabileceği çok şey var. Bu tarihi müze , ünlü Babil İştar Kapısı ve Pergamon Sunağı gibi birçok antik esere ev sahipliği yapıyor .

Van Gogh Müzesi, Amsterdam

Vincent Van Gogh’un en büyük sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan bu sanal müzeye adım atarak bu usta ressamın çalışmalarını yakından görebilirsiniz. Koleksiyon 200’den fazla resim, 500 çizim ve 750’den fazla kişisel mektup içeriyor.

J. Paul Getty Müzesi, Los Angeles

Kaliforniya’da bulunan bu sanat müzesi, sizi eski dönem Avrupa sanat eserlerini görebileceğiniz 8. yüzyıla kadar götürüyor. Resimler, çizimler, heykeller, el yazmaları ve fotoğraflardan oluşan devasa ana sanat koleksiyonunu keşfetmek için tura katılabilirsiniz.

Uffizi Galerisi, Floransa

İtalya, Floransa’daki bu galeri, şehrin en ünlü ailelerinden biri olan de’Medicis’in sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. 

MASP, São Paulo

MASP’ın 10 binden fazla eseri içeren dev koleksiyonunun güzel bir görüntüsü için sanal bir tura katılarak çok çeşitli tarihî dönemlerden ve çeşitli yerlerden resimler, heykeller, fotoğraflar ve hatta kostümler görebilirsiniz.

Ulusal Antropoloji Müzesi, MexIco CIty

Her tarih meraklısının rüyası olan bu büyüleyici müze, Meksika’nın İspanyol öncesi mirasına adanmış arkeolojik ve tarihî eserlere ev sahipliği yapıyor. Antik Maya uygarlığından bazıları da dâhil olmak üzere bir dizi antik eser sergileyen 23 sergi odasında gezinme şansını kaçırmayın.

Kaynak: www.boredpanda.com