• 0537 361 05 96

  • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

GAMEATHON NEDİR?

Gameathon, bir günlük bir oyun ve öğrenme maratonudur. Bu etkinlik, öğrenciler, öğretmenler ve eğitim uzmanları için çeşitli oyun aktiviteleri ve yenilikçi eğitimleri içeren bir süreçtir.

Gameathon, katılımcılara sadece eğlence sunmanın ötesinde işbirliği, problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Bu nedenle, Gameathon, bir günlük bir etkinlik olmanın ötesinde eğitimdeki dönüşüm sürecine ilham veren bir kaynaktır.


GAMEATHON’DA 3 AYRI TEMA

Gameathon Çocuk:
Çocukların çocuk hakları, girişimcilik, toplumsal eşitlik gibi çeşitli konularda bilgi edinmelerini ve farkındalık geliştirmelerini hedefler.

Gameathon Genç:
Gençlerin 21. yüzyıl becerilerini öğrenerek, iş dünyasına ve girişimcilik ekosistemine hazırlanmalarını amaçlar

Gameathon Öğretmen:
Öğretmenlerin yeni nesil eğitim yaklaşımlarını keşfetmelerini ve dijital eğitim olanaklarını en üst düzeye çıkarmalarını hedefler.


GAMEATHON NELERDEN OLUŞUR?

OYUNBAX ATÖLYELERİ
Öğretmen ve gençlerin gelişimine odaklanan ve birbirinden farklı konularda hedef kitleye özel olarak tasarlanmış pek çok atölyeden oluşur.

OYUN ETKİNLİKLERİ
Öğrencilerle yapılacak çocuk hakları, takım çalışması, sosyal dahil etme, teknoloji konulu oyun atölyeleridir. Her atölye 1 saat sürer.

ÖĞRENME PLATFORMU
Gameathona katılan öğretmen ve gençlerin yenilikçi yöntemler konusunda bilgi edinmelerini ve işbirliği geliştirmelerini sağlayacak sosyal ağ platformudur.


ÖNCEKİ GAMEATHON’LAR

Gameathon Antalya’dan Görseller

Gameathon İstanbul’dan Görseller

Sizde kendi şehriniz, okulunuz veya kurumunuz için Gameathon’u talep edebilirsiniz! Hemen bize ulaşın ve öğrenme topluluğunuzu oluşturmaya başlayın!

Gameahon için daha fazla bilgiye podcast’imizden ulaşabilirsiniz!