• 0537 361 05 96

  • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

Gönüllü Sistemi

Biz yola çıkarken yaptığımız her işte eğitim adına toplumsal bir fayda yaratmaya karar verdik. Bu kararla ilerledikçe fark yaratmak, toplumsal fayda sağlamak ve yanımızda olmak isteyen birçok kişiyle tanıştık. Böylece 8 yıldır devam eden “Gönüllü Sistemi’ni geliştirmemizi sağladı.

Gönüllülük genelde sivil toplum kuruluşlarında görülen bir yöntemdir. Şirketler stajyer alır ve onların mesleki gelişimine destek verir. Biz bir sosyal işletme olarak gönüllü gücüne inanıyoruz. Her yıl Ağustos ayında gönüllü çağrısı açıyoruz. Gelen başvuruları 3 aşamalı olarak değerlendirerek gönüllü seçimini yapıyoruz. Gönüllülük için tek şartımız motivasyon; yaş, eğitim, şehir gibi kriterler koymuyoruz! Dünyanın her yerinden herkes gerekli aşamaları geçtikten sonra bize dahil olabiliyor.

Gönüllüler Ne Yapıyor?

Gönüllü sistemimize dahil olan tüm gönüllüler Türkiye’nin her yerinde gerçekleşen oyun etkinliklerinde yer alabiliyor, var olan eğitimlerimize, yürüttüğümüz projelere dahil oluyor, araştırmalar yapıyor, iş birliği kurarak kendi yerellerinde ve Türkiye’de etki yaratacak faaliyetler yürütüyorlar. Yıl içerisinde birçok gönüllünün projesine destek veriyor, kararlarımızı beraber alıyor ve beraber büyüyen bir aile olmaya devam ediyoruz.

Gönüllü Sisteminde Oyunlaştırma

Oyunları seven bir aile olarak, gönüllülük sistemimizi de oyunlaştırdık. Gönüllüler yaptıkları işlerden, getirdikleri fikirlerden, buluşmalarından, yardımlaşmalarından, yazdıklarından tohum kazanıyorlar ve bu tohumlar zamanla kitaba, kahveye, eğitime, oyuna ve türlü hediyelere dönüşüyor. Oyunlaştırma Sistemimiz 3 Prensip Üzerine Kurulu:

  • Eşitlik ve Şeffaflık: Faaliyetlerimizden tüm ekip haberdar oluyor ve uygun olanlar faaliyete katılacaklarını ilan ediyor. Bir etkinliğe katılamayan başka bir etkinlikte yer alabiliyor. Ancak herkes kimin etkinlikte yer alacağını ve tüm seçim sürecini biliyor.
  • Katılım: Faaliyetler sadece İstanbul’da yaşayanlara yönelik değil herkesi kapsayacak şekilde oluyor. Oyun uygulama etkinlikleri yanı sıra, araştırma, iş birliği gibi konularda da etkinlikler oluyor ve farklı illerde de olsa gönüllüler ekip oluşturabiliyor. Ayrıca, Gönüllüler kendileri de faaliyet oluşturabiliyorlar.
  • Teşekkür: Yapılan her iş bizim için değerli bu nedenle teşekkür her iş sonrası bir fotoğraf eşliğinde yaptığımız bir seremoni.


Sekizinci yılını tamamlamak üzere olduğumuz gönüllü sistemimizde, farklı deneyim ve bilgi birikimlerine sahip, 135 gönüllümüz mevcut. Gönüllü sistemimizde, ilk yılın sonuna doğru uygun gönüllülerimizle yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışmaya da başlama olasılığımız oluyor. Ayrıca, isteyen tüm gönüllülerimiz iş hayatı için referans mektubu alabiliyorlar.