Danışmanlıklar

İçeriğini görmek istediğiniz danışmanlık dosyasının üzerine tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir oyun tasarlama fikriniz var ve hayata geçirmek istiyorsanız, bizden danışmanlık alabilirsiniz. 2014 yılı itibari ile geliştirdiğimiz farklı konulardaki 45 oyunumuzdan aldığımız deneyim ile amacınıza uygun oyun geliştirmenize danışmanlık verebiliriz.

Eğer bir oyun fikriniz yoksa ve oyun geliştirmeyi öğrenmek istiyorsanız, bir grup olarak oyun tasarımı eğitimi talep edebilirsiniz. Tasarladığımız oyunları oyunlarımız bölümünden inceleyebilirsiniz.

Suriyeli çocuk, genç ve kadınların sosyal uyumları kapsamında; kaynaşması ve topluma kazandırılması üzerine yapılan oyun tabanlı ve sanatsal aktivitelerde danışmanlık vermekteyiz. 2015 yılı itibari ile farklı Suriyeli gruplar için eğitimler planladık, oyunlar tasarladık ve var olan eğitim pogramlarını oyunlaştırdık.

Suriyeli gruplarla çalışıyor, sosyal uyum kapsamında çalışmalar yapıyorsanız ve destek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha önce yaptığımız çalışmaları referanslarımız bölümünden inceleyebilirsiniz.

Çalıştay veya konferanslarınıza gelen katılımcıların aktif bir rol oynaması ve birbirleri ile tanışması için oyunlaştırma yapabiliriz. Oyunlaştırma mekanik ve dinamiklerini çalıştay ve konferanslarınızın içeriğine göre düzenleriz.

En son gerçekleştirdiğimiz GamFed konferansı ve PMI Ankara zirvesi oyunlaştırma detaylarını referanslarımız bölümünden inceleyebilirsiniz.

Gönüllü ağı bulunan kurumun veya şirketin, gönüllü sisteminde oyunlaştırma yapabilir ve sistemsel şekilde devam etmesi için danışmanlık yapabiliriz. Eğer gönüllü ağınız yoksa ve oluşturmak istiyorsanız da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenme Tasarımları olarak 5 yıldır sürdürdüğümüz Gönüllü ağımızda toplam 158 gönüllümüz bulunuyor. Her gönüllümüzün katılımına olanak sağlayan sistemimizi kısaca anlatalım:

Gönüllüler Ne Yapıyor?
Gönüllü sistemimize dahil olan Gönülbazlar Türkiye’nin her yerinde gerçekleşen oyun etkinliklerinde yer alabiliyorlar. Var olan eğitimlerimize ve yürüttüğümüz projelere dahil oluyorlar, araştırmalar yapıyorlar, iş birliği kurarak kendi yerellerinde ve Türkiye’de etki yaratacak faaliyetler yürütüyorlar. Yıl içerisinde gönüllü projelerine destek veriyoruz, kararlarımızı beraber alıyor ve beraber büyüyen bir aile olmaya devam ediyoruz.

Gönüllü Sisteminde Oyunlaştırma:
Oyunları seven bir aile olarak, gönüllülük sistemimizi de oyunlaştırdık. Gönüllüler yaptıkları işlerden, getirdikleri fikirlerden, buluşmalarından, yardımlaşmalarından, yazdıklarından tohum kazanıyorlar ve bu tohumlar zamanla kitaba, kahveye, eğitime, oyuna ve türlü hediyelere dönüşüyor.

Oyunlaştırma Sistemimiz 3 Prensip Üzerine Kurulu:

  • Eşitlik ve Şeffaflık: Faaliyetlerimizden tüm ekip haberdar oluyor ve uygun olanlar faaliyete katılacaklarını ilan ediyor. Bir etkinliğe katılamayan başka bir etkinlikte yer alabiliyor. Ancak herkes kimin etkinlikte yer alacağını ve tüm seçim sürecini biliyor.
  • Katılım: Faaliyetler sadece İstanbul’da yaşayanlara yönelik değil herkesi kapsayacak şekilde oluyor. Oyun uygulama etkinlikleri yanı sıra, araştırma, iş birliği gibi konularda da etkinlikler oluyor ve farklı illerde de olsa gönüllüler ekip oluşturabiliyor. Ayrıca, Gönüllüler kendileri de faaliyet oluşturabiliyorlar.
  • Teşekkür: Yapılan her iş bizim için değerli bu nedenle teşekkür her iş sonrası bir fotoğraf eşliğinde yaptığımız bir seremoni.

Beşinci yılını tamamlamak üzere olduğumuz gönüllü sistemimizde, farklı deneyim ve bilgi birikimlerine sahip, 9-55 yaş arası 158 gönüllümüz mevcut. Türkiye’nin birçok ilinin yanı sıra, Bulgaristan, İngiltere, İspanya gibi ülkelerden de gönüllülerimiz bulunmakta. Gönüllü sistemimizde, ilk yılın sonuna doğru uygun gönüllülerimizle yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışmaya başlıyoruz. Ayrıca, isteyen tüm gönüllülerimiz iş hayatı için referans mektubu alabiliyor.