• 0537 361 05 96

 • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

Wordtest.com – www.wordtest.com

Basit ve sürekli tekrarlar sayesinde kelime ezberleme alanında bir adım öne çıkan Wordtest’i ücretsiz (demo) ve ücretli olarak iki farklı şekilde kullanmanız mümkün. Sitede kelime ezberlemenin yanında gramer bilginizi geliştirebileceğiniz gibi, dilerseniz genel İngilizcenizi geliştirebilir ya da Yds, Yökdil, Ielts gibi sınavlara hazırlık paketleriyle çalışabilirsiniz.

BBC Languages – www.bbc.co.uk/languages/

Avrupa’da konuşulan dillerin tamamı dahil 36 farklı dili öğrenmeyi kolaylaştıran BBC Languages, interaktif video içerikleri sayesinde daha çok pratik yapmanızı sağlıyor.

Rosetta Stone – www.rosettastone.com

Bir çok dili öğrenebilmenizi sağlayan eğitim cd setleri sunan Rosetta Stone ücretli bir portaldır. 150’den fazla ülkedeki milyonlarca insan tarafından kullanılan online bir dil öğrenme portalı.

Verbling – www.verbling.com

Görüntülü sohbet odaları sayesinde özellikle speaking çalışmaları için oldukça elverişli bir portal olan Verbling’e üye olduktan sonra ücretsiz kullanım hakkınız 30 saat ile sınırlı. Daha sonrasında devam etmek için kredi satın almanız gerekiyor. 50’den fazla dilde görüntülü konuşmalara katılabilirsiniz.

Bitgab – www.bitgab.com

Bitgab, portalında sadece Türkçe bilenler için İngilizce ve İspanyolca eğitim içeriklerini barındırırken, İngilizce bilenler için pek çok dili öğrenmelerine olanak sağlar. Dünyanın pek çok yerinden kullanıcıların birbirlerini arkadaş olarak eklemesine olanak sağlayarak, aynı zaman sosyal bir network olma özelliğini de taşıyor.

Duolingo – Uygulama (App)

Duolingo son zamanların en ünlü dil öğrenme portallarından bir tanesi. Bunun yanında mobil uygulaması da oldukça kullanışlı ve anlaşılabilir, sade bir arayüze sahip. İngilizce, Almanca ve Rusça olmak üzere toplamda 3 farklı dili öğrenebileceğiniz bu uygulamanın amacı, eğlenerek öğrenmeyi sağlamak. Ayrıca yine uygulamayı indiren diğer arkadaşlarınızla bağlantı kurarak, büyük bir çekişmenin parçası olabildiğiniz Duolingo’yu, iOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarınıza ücretsiz olarak yükleyip dil öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Memrise – Uygulama (App)

Ücretsiz ve eğlenceli bir kelime ezberleme uygulaması olan Memrise, kullandığı görseller sayesinde kelimelerin hafızada daha kolay yer edinmesini sağlıyor. Uygulama dahilinde İspanyolca, Japonca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Korece ve İngilizce dillerinde seviyenize göre kelime öğrenme veya öğretme seçenekleriniz mevcut. Yds, Toefl vb. sınavlara hazırlananlar için kelime ezberlemeyi kolaylaştıran Memrise’ı Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Hinative – Uygulama (App)

Çoğunlukla kullanıcı etkileşimine dayalı olarak çalışan Hinative sayesinde, yaklaşık 120 farklı dilden farklı kullanıcılar ile birlikte yeni bir dil öğrenme sürecine başlamanız mümkün. Yaygın olarak konuşulan diller ile ilgili kısa dersler, çeşitli ipuçları ve oyunlar gibi içeriklere Hinative sayesinde ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Lang-8’in yarattığı bu uygulamayı ise yine iOS ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak cep telefonlarınıza indirmeniz mümkün.

Busuu – Uygulama (App)

İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca ve daha pek çok farklı dili öğrenmenize olanak sağlayan Busuu, karşılıklı öğrenme sistemi üzerine kurulu. Uygulamayı indirip kullanmaya başlamanızdan itibaren tamamladığınız yazma ve konuşma alıştırmaları, çalıştığınız dili ana dili olarak konuşanlar tarafından düzeltiliyor ve eğer isterseniz siz de karşılığında Türkçe öğretebiliyorsunuz. Uygulamanın deneme sürümünü ücretsiz olarak, iOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarınıza kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Babbel – Uygulama (App)

Bir hafta ücretsiz deneme süresinden sonra ücrete tabi olarak kullanabileceğiniz Babbel, uygulamasında Türkçe dahil 11 dil mevcut olarak bulunmakta. Uygulamayı kullanan diğer üyelerle iletişim seçeneğinin de bulunduğu uygulama, özellikle kelime pratiği açısından bir adım öne çıkıyor. Gerçek kurslara gitmeden, akıllı telefonunuza erişebildiğiniz her noktadan dil örenmenizi sağlayan Babbel uygulamasını iOS veya Android işletim sistemli cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Kaynak: Bu çalışma sevgili Öğrenme Tasarımları gönüllüsü Ethem Kelmendi tarafından hazırlanmıştır.

*Eğer bu sayfaya eklememizi önerdiğiniz web sitesi veya uygulama varsa bize iletebilirsiniz.

2 Yorumlar

 • Bilişsel Akademi

  22 Şubat 2020

  Bu yazınız mükemmel ve çok faydalı. İngilizce eğitimleri veren bir kurum olarak tebrik ediyoruz.

  1. miracozturk

   23 Şubat 2020

   Çok teşekkür ederiz, faydalı olmasına çok sevindik.