• 0537 361 05 96

  • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

MetKIds

www.metmuseum.org

MetKids’in zaman makinesiyle eğlenceli bir sanat serüvenine var mısınız? Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan MET, 7-12 yaş aralığındaki çocuklardan ilham alarak oluşturduğu ve onlar tarafından test edilip onaylanarak hayata geçirdiği sanal müzesi MetKids’de farklı deneyimler ve keyifli içerikler sunuyor.

Tate Kids

www.tate.org.uk

Dünyanın en ünlü çağdaş eserlerinin sergilendiği müze Tate, çocuklara özel oluşturduğu sanal müzesi Tate Kids’deki içerikleriyle çocuklara bir müzeden fazlasını deneyimleme imkanı sunuyor. Kes-yapıştır ve çeşitli boyama aktivitelerinden, oyun-quiz ve sanat keşfine kadar pek çok sanatsal aktiviteye erişim sağlayabileceğiniz Tate Kids sayesinde çocuklar evde vakit geçirirken hayal gücünü geliştirip ufkunu genişletecek.

Smithsonian National Museum of Natural History

www.naturalhistory2.si.edu

Washington’da bulunan doğa tarih müzesi Smithsonian National Museum of Natural History, koleksiyonlarında bitkiler, hayvanlar, fosiller, mineraller, kayaçlar, meteorlar ve insan yapımı kültürel ürünler olmak üzere toplam 126 milyon örnek içeriyor. Bu 3 katlı müzeyi tıpkı TateKids ve MetKids gibi online olarak keşfedebilirsiniz.

Glazer Children’s Museum

www.glazermuseum.org

TateKids ve MetKids’in aksine, Glazer Children’s Museum çocuklara sanal deneyimler sunmak yerine evde yapabilecekleri etkinlik fikirleri veriyor. İsterseniz elinizin altında bulunan 5 malzemeyle pratik dondurma yapabilir, isterseniz kendi volkanik patlamanızı meydana getirebilirsiniz.

Children’s Museum

www.pittsburghkids.org

Children’s Museum’da çocukları aktivitelerine online olarak teşvik ediyor. Origami ve suluboyadan bahçeciliğe kadar pek çok alanda eğlenceli ve öğretici aktiviler Children’s Museum’da çocukları bekliyor.

Kaynak: www.oggusto.com