• 0537 361 05 96

  • Galata Kuledibi Beyoğlu / İstanbul

Özel Oyun Tasarımı
Öğrenme Tasarımları olarak 10 yıldan fazla deneyimimizle yurtiçi ve yurtdışında 72 özgün ve özel oyun tasarladık ve oyun danışmanlığı verdik.

Kurum olarak siz de eğitimlerinizin, iş süreçlerinizin, atölyelerinizin ya da bilgi vermek istediğiniz konuların daha inovatif, katılımcı ve oyun tabanlı hale gelmesini istiyorsanız bu bölüm tam da sizin için!

Özel oyun tasarımı, herhangi bir yaş grubu için ihtiyaç duyulan bir konuda yapılır. Oyunu oynayacak hedef kitlenin özellikleri, yaş aralığı, oyunun ana konusu gibi detaylar, oyunu talep eden kurumdan alınır. Ardından oyun türü, mekanikleri, materyalleri gibi teknik konular Öğrenme Tasarımları tarafından kurumla iş birliğiyle oluşturulur.

İstenilen her konuda ve her yaş grubuna yönelik özel oyun tasarımı yapılır. Oyunda verilmek istenen ana ve yan konular detaylı olarak ele alınır, oyunun doğasına uygun şekilde eğlenceli ve eğitici bir oyun tasarım süreci gerçekleşir. Aynı zamanda oyun tasarlama sürecinde, oyunun hedef kitlesinden alınan bir örneklemle yapılan demo uygulamalar sayesinde oyunun kullanıcı deneyimi test edilir. Alınan geri bildirimle oyunun son hali düzenlenir ve kuruma teslim edilir.

Neden Oyunu Kullanmalıyız?
Çocuklarla ya da yetişkinlerle tanışmanın, iletişim kurmanın ve onlara bir şeyler öğretmenin birçok yolu vardır. Ancak “oyun” bu yolların en doğal ve en kapsayıcı olanıdır. Arkeologların yaptığı araştırmalar, oyun tarihinin, insanlık tarihi kadar eski olduğunu gösteriyor. Bugün bilinen pek çok oyunun çok eski çağlarda da bilindiğini de gösteren belgeler, bulgular, buluntular var. Bu da bize oyunun gücünün ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Özel Oyun Tasarlama Süreci
1. Aşama: Oyun tasarımı ihtiyaç belirleme formunu doldurma
2. Aşama: Oyunun genel taslağının planlama
3. Aşama: Kurum ile toplantı
4. Aşama: Geri bildirimlerle oyun taslağını güncelleme
5. Aşama: İki demo uygulama
6. Aşama: Uygulamadan alınan geri bildirimlerle oyun taslağını güncelleme
7. Aşama: Oyunu tamamlama ve kuruma bir adet oyun teslimi

Süre: Oyun tasarlama ve teslim süresi, oyun türüne göre 2-12 ay arasında değişiklik gösterir.

Oyun tasarımı sürecine dahil olan hizmetler:
– İçerik ve grafik tasarımları
– Kurum ile yapılan görüşmeler
– 2 demo uygulama 
– 2 içerik revizesi
– Oyunun rehber kitapçığı
– 1 adet oyun baskısı

Baskı: Oyun tasarımı ücreti içinde 1 adet oyun teslimi bulunur. Oyunun daha fazla sayıda basılmasının istenmesi durumunda ek fiyat teklifi hazırlanabilir.

Özel Oyun Talep Etme
Hedef kitleniz için ihtiyacınız doğrultusunda size özel bir oyun tasarlatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hedef kitlenizin yaş aralığına, ilgisine, ihtiyacına uygun şekilde oyun türünü belirleyip, ulaşmak istediğiniz hedeflerin temel alındığı eğlenceli ve öğretici bir oyuna sahip olabilirsiniz!

Özel Tasarım Oyunlarımız
2013 yılı itibari ile çeşitli kurum, okul ve sivil toplum kuruluşu için tasarladığımız bazı oyunları yandaki dosyadan inceleyebilirsiniz. Dosya içinde; oyunun amacı, kazanımları, hedef kitlesinin yaş aralığı, hangi yıl ve hangi kurum için tasarlandığı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Dosyayı indirmek için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
İsim

Oyun Satın Alma
Şu anda satışta olan oyunlarımız iki şekilde satın alabilirsiniz:
1. [email protected] adresinden bizimle iletişime geçerek dilediğiniz oyunu talep edebilir ve ödemeyi verilen hesap bilgilerine havale yaparak dilediğiniz oyunumuzu satın alabilirsiniz.
2. Good4trust dükkanımızdan oyunlarımıza ulaşabilir ve kredi kartı ile ödeme yaparak dilediğiniz oyunumuzu satın alabilirsiniz.
3. Shopier dükkanımızdan oyunlarımıza ulaşabilir ve kredi kartı ile ödeme yaparak dilediğiniz oyunumuzu satın alabilirsiniz.


Şu anda satışa uygun oyunları buradan inceleyebilirsiniz!

Özel Tasarım Oyunlarımızdan Örnekler